W dniach 22­-24.05.2015 r. w hali widowiskowo­-sportowej „Azoty” w Kędzierzynie­-Koźlu odbyły się XVII Mistrzostwa Polski Zespołów Mażoretkowych. W zawodach brał także udział, jak co roku, zespół mażoretkowy „Tupot”, na co dzień ćwiczący pod auspicjami Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Dąbrowie.
Zespół „Tupot” reprezentowały zawodniczki z grupy kadetek i seniorek. Oprócz grupy kadetek, która pokazała się po raz pierwszy grupowo na zawodach (10. miejsce), występowały także: Weronika Knosala w układzie pompom solo kadetki (6. miejsce), Kamila Lach w układzie solo baton seniorki (10. miejsce) oraz Kamila Lach, Aleksandra Sawicka i Magdalena Schoenfelder prezentując się w układzie trio seniorki.
W zawodach brały udział 64 zespoły z całej Polski, zaprezentowane zostały 553 choreografie. Zawody oceniali sędziowie międzynarodowi i krajowi. Pomimo bardzo dużej konkurencji doświadczonych zespołów, grupa „Tupot” uplasowała się na wysokich miejscach.
Pod koniec czerwca przed mażoretkami kolejne zawody – Festiwal „Ozimka Furażerka” w czasie których pochwalimy się także grupą przedszkolaków „Mały Tupot”. Życzymy powodzenia i dalszych sukcesów.


KONTAKT Z ZESPOŁEM MAŻORETEK:
instruktor zespołu Barbara Kajdzik: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.