Tupot wicemistrzyniami świata!
Kamila Lach z grupy mażoretkowej Duży Tupot (juniorki) zdobyła I-vice Mistrzostwo Świata w konkurencji solo podwójny baton juniorki podczas II Mistrzostw Świata Mażoretek, które odbyły się w stolicy Czech w ostatnich dniach sierpnia.
W dniach 28-30.08.2014 r. mażoretki Tupot z grupy kadetek i juniorek brały udział w II Mistrzostwach Świata Mażoretek w Pradze. Wydarzenie to zgromadziło grupy mażoretkowe z całej Europy, między innymi, z: Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Rosji, Chorwacji, itd. W zawodach brało udział ponad 60 najlepszych zespołów, które oceniane były przez sędziów z całego świata.
Udział w Mistrzostwach Świata zawodniczek z Dąbrowy był zwieńczeniem ich wspaniałych wyników (między innymi, brązowy medal w konkurencji mix kadetki) osiągniętych podczas XVI Mistrzostw Polski, które odbyły się w Kędzierzynie-Koźlu.
Podczas Mistrzostw Świata Mażoretki Tupot brały udział w 3 konkurencjach: solo podwójny baton juniorki, mix kadetki oraz solo baton kadetki, osiągając w poszczególnych konkurencjach następujące wyniki: I-vice Mistrzostwo Świata - Kamila Lach, 7. miejsce - Marta Angel, Magdalena Bogusławska, Elżbieta Lach, Martyna Lach, Kinga Prudlik, Julia Langner, Weronika Knosala, 18 miejsce - Kinga Prudlik.
Był to pierwszy udział zawodniczek z grupy Tupot w zawodach o randze światowej, w których biorą udział najlepsze zespoły mażoretkowe. Wspaniałe występy Tupotu można było podziwiać dzięki transmisji zawodów na żywo za pośrednictwem internetu.
Mażoretki Tupot na co dzień ćwiczą w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Dąbrowie pod okiem trenerki Barbary Kajdzik, której przy tej okazji należą się osobne gratulacje i podziękowania za wkładany trud w codzienny trening.
Wszyskim mażoretkom z grupy Tupot gratulujemy i życzymy im sukcesów podczas kolejnych zawodów, o zasięgu ogólnopolskim, europejskim i światowym.