„TUPOT" znowu nagradzany

 


Sezon 2012/13 jest jednym z najlepszych w historii istnienia Mażoretek „Tupot" z Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Dąbrowie, które zaledwie w ciągu miesiąca zdobyły 3 brązowe medale w zawodach o zasięgu ogólnopolskim. Dla naszych mażoretek jest to nagroda za poniesiony trud całorocznej pracy. Gratulujemy!

Kamila na pudle
Mażoretka z zespołu „Tupot", Kamila Lach (grupa juniorek) została drugim wicemistrzem Polski w kategorii podwójny baton! Jest to niebywały sukces, gdyż kategoria ta w tańcu mażoretkowym należy do najtrudniejszych. Charakteryzuje się ona tym, iż zawodniczka operuje dwoma batonami (pałeczkami) prezentując choreografię do muzyki, co wymaga bardzo dobrej koordynacji ruchowej. Jest to tym bardziej wielkie osiągnięcie, iż Kamila zaczęła trenować swój układ z dwoma batonami raptem trzy tygodnie przed zawodami!

Brązowy „Mały Tupot"
Ponadto, mażoretki z zespołu „Mały Tupot" zajęły 3 miejsce (brązowe medale) w kategorii grup przedszkolnych podczas XV Mistrzostw Polski odbywających się w Opolu w dniach 11-12 maja Był to ich pierwszy występ w zawodach, oraz pierwszy występ w ogóle w tym sezonie. Ich piękny, pełen werwy i radości pokaz w barwnych strojach zachwycił publiczność, która długo po ich występie biła brawo.

Dumna trenerka
Mistrzostwa Polski to nie jedyne zawody, w których mażoretki w tym roku brały udział. - Byliśmy także pod koniec kwietnia na Festiwalu „Parada" w Czerwionce-Leszczynach, gdzie duet Martyna Lach i Kinga Prudlik zajął 3 miejsce w kategorii kadetek. Jestem bardzo dumna z zespołu, który od września przygotowywał się do zawodów. Był to czas ciężkiej i wytrwałej pracy ze strony moich tancerek. Dzięki pracowitości i wytrwałości osiągnęły sukcesy - mówi trenerka Barbara Kajdzik.

Od września kolejny nabór!
Zespół „Tupot" jest coraz lepszy. Świadczą o tym liczne osiągnięcia i podziw dla powstałego w 2009 roku zespołu, który trenowany jest przez Barbarę Kajdzik dopiero od września 2011 roku. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w świetlicy w Skarbiszowie, oraz w Ciepielowicach. W czasie zajęć tancerki poznają techniki tańca mażoretkowego i pracy z batonem (pałeczką mażoretkową), baletu, tańca jazzowego oraz elementy akrobatyki. Obecnie zespół posiada trzy grupy wiekowe: grupa przedszkolna (5-7 lat), kadetki (8-11 lat), juniorki (12-14 lat). Zespół liczy 34 tancerki. W skład grupy juniorskiej wchodzą najbardziej doświadczone mażoretki: Jessica Glombek, Kamila Lach, Aleksandra Sawicka, Magdalena Schoenfelder.
Zespołowi mażoretkowemu „Tupot" składamy gratulacje oraz życzymy dalszych sukcesów. Wszystkie chętne dziewczynki w różnym wieku zainteresowane tańcem zapraszamy na zajęcia od września. Taniec bowiem „jest odkryciem nas samych" (Martha Graham), a taniec mażoretkowy pozwala to dostrzec.