Orkiestra

W Maju 2014 roku odwiedziła nas partnerska gmina z... Dąbrowy w Kujawsko-Pomorskiem. W świetlicy we Wrzoskach gości przywitała specjalnym koncertem nasza Gminna Orkiestra Dęta. Napisać, że się podobała, to napisać za mało-:)

Gminna Orkiestra Dęta

Gminna Orkiestra Dęta założona została w 2012 roku, dzięki zaangażowaniu wielu osób, w tym przede wszystkim: Rolanda Krause, wójta Marka Lei oraz pierwszego dyrygenta zespołu Jacka Hornika. Początkowo zespół ćwiczył w świetlicy w Naroku, by od września 2012 roku podzielić się na dwie grupy, ćwiczące we Wrzoskach i Naroku. Jacka Hornika w roli dyrygenta zastąpił w tym okresie opolski saksofonista Jan Swaton i wraz z trębaczem Janem Domańskim poprowadzili zajęcia z grupa początkujących muzyków i grupą zaawansowaną. Ta druga do dziś stanowi trzon Gminnej Orkiestry Dętej. W 2013 roku z powodów osobistych zrezygnował z dyrygowania Jan Domański i zastąpił go basista Andrzej Wilczyński, który przejął także główną część uczenia młodzieży (indywidualne zajęcia nauki gry na instrumentach blaszanych). Obecnie skład orkiestry to ponad dwudziestu muzyków na stale ćwiczących w świetlicy we Wrzoskach (piątki od 18.00) oraz grupa początkująca, spotykająca się każdego tygodnia w świetlicy w Naroku (środy o 17.00).
Zespół od samego początku był zapraszany do uświetniania uroczystości i wydarzeń rozrywkowych w Gminie Dąbrowa. W 2014 roku reprezentował naszą Gminę na II Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Artystycznej „Opolskie Szmaragdy” w Opolu.
Kontakt z orkiestrą: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Warsztaty muzyczne Gminnej Orkiestry Dętej

Zdjęcia z trzydniowych zimowych warsztatów muzycznych Gminnej Orkiestry Dętej działąjącej przy Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Dąbrowie. Nasi muzycy, w sile 20 osób, szkolili się w Czarnkowie.

eduko17